fbpx

Akademia Kadry 7-dniowy obóz specjalizujący do pracy w żeglarstwie

1199 zł

Zarezerwuj

Dla kogo

Młodzież w wieku 16 – 19 lat

Czas trwania

7 dni

Lokalizacja

Jezioro Zegrzyńskie, Klub Mila Zegrzynek

Uwielbiam swoją pracę. Bo nie ma nic piękniejszego niż podawać drugiej osobie rękę w trudnych procesach zmian. Nie ma nic bardziej błogiego niż widzieć tych zmian skutki. Nie ma lepszej za to nagrody niż wiedzieć, że ma się sensowne życie.
Kasia Gotlib

Jesteś  u progu dorosłości.  Pokażemy Ci jaką drogę obrać by móc w podobny sposób o sobie myśleć .  Jeśli od życia i siebie  oczekujesz  więcej, i jeśli  gotowy jesteś  innym dać  coś od siebie- czekamy na Ciebie.

Nasz autorski projekt szkoleniowy przeznaczony jest dla młodzieży, która chce działać, organizować oraz rozwijać się. Akademia Kadry jest dla tych, którzy chcieliby zyskać, bądź udoskonalić kompetencje przydatne w pracy z ludźmi szczególnie na stanowisku lidera – instruktora, czy wychowawcy. Pokażemy Wam, jak się tego nauczyć, rozwijać cechy swojej osobowości aby móc  zyskać autorytet wśród innych i samemu siebie lubić.

Dedykowany jest dla wszystkich, którzy jeździli już wcześniej na nasze obozy i chcieliby w przyszłości dołączyć do grona instruktorów Akademii Kusznierewicza.

Po ukończonym obozie Akademia Kadry dla wyróżniających się uczestników przewidziany jest tygodniowy STAŻ na stanowisku pomocnika instruktora. A potem już tylko… odpłatna praca w naszej załodze!

Program

Na zajęciach teoretycznych prowadzonych przez instruktora obozu, poznacie tajniki pracy z dziećmi i młodzieżą. Wykorzystując tę wiedzę, będziecie pomagali oraz współprowadzili zajęcia dla uczestników przebywających w naszej bazie. Program obozu ma rozwijać praktyczne umiejętności, takie jak komunikacja werbalna oraz niewerbalna, organizacja  czasu wolnego, praca w grupie. Program obozu zawiera:

 • żeglarstwo – w dwóch grupach zamiennie pływających na jachtach typu Sigma
 • kajaki
 • rowery
 • park linowy
 • animacje, gry i zabawy
 • zajęcia szkoleniowe przygotowujące do pracy z dziećmi i prowadzenia zajęć na obozach
 • współprowadzenie zajęć sportowo – rekreacyjnych dla uczestników innych obozów pod okiem doświadczonych instruktorów

Cele

Podczas obozu Akademia Kadry, nauczycie się:

 • wielu form i zasad prowadzenia gier rekreacyjnych, terenowych i sportowych,
 • jak być przykładem,
 • odpowiedzialności i kreatywności,
 • jak mówić, aby mnie rozumiano, jak słuchać, aby zrozumieć,
 • jak zaprzeczać nie obrażając,
 • jak pochwalić lub nie pochwalić skutecznie,
 • jak rozwiązywać sporne sytuacje,
 • co to znaczy dobry instruktor – kim jest, jaką ma rolę do odegrania,
 • co to znaczy być liderem i jak to osiągnąć,
 • przeprowadzać dla uczestników obozu  gry spełniające założony cel,
 • komunikować, prowadzić zajęcia, animować, bawić i inspirować innych, jednocześnie rozwijając siebie!

Warunki uczestnictwa

 • ukończone 16 lat
 • wcześniejszy udział w przynajmniej dwóch dowolnych obozach Akademii Kusznierewicza lub jednym w przypadku absolwentów obozów „Żeglarz Jachtowy” i „Znaczy Kapitan”
 • gotowość do pracy z dziećmi podczas zajęć sportowo-rekreacyjnych
 • pozytywne nastawienie i gotowość do rozwoju – potwierdzone referencjami instruktora Akademii
Kod imprezy Termin Cena
OAKZ-B 30.06 – 06.07 1199 zł

 

Zakwaterowanie

Klub Mila Zegrzynek w Jadwisinie k/Serocka nad Jeziorem Zegrzyńskim, położony 30 km od Centrum Warszawy. To bezpieczne, kameralne, pełne uroku, posiadające znakomity mikroklimat, a jednocześnie tętniące życiem miejsce. Cisza, las, jezioro, z dala od codziennego zgiełku, zapewnia zaskakujący spokój, jak na tak niewielką odległość od miasta. Pokoje 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami urządzone są w stylu kajut na klasycznym żaglowcu. Nowoczesne i funkcjonalne. Mieszkając w nich, uczestnicy naszych obozów mają szansę poczuć atmosferę prawdziwego rejsu – zasypiają i budzą się na statku.

mila__4933 MBI_4922

Wyżywienie

Trzy posiłki dziennie, serwowane w restauracji Klubu Mila – obiad w formie bufetu. Woda pitna – nieograniczona ilość, dostępna dla uczestników obozu przez cały dzień.

Co ze sobą zabrać?

Latarka (najlepiej czołowa), strój kąpielowy (kąpielówki/kostium), strój sportowy, strój do zajęć w terenie (dresy, bluzy), przybory do mycia, 2 ręczniki (w tym jeden plażowy) kurtka przeciwdeszczowa z kapturem (najlepiej sztormiak), pełne obuwie z miękką podeszwą (2 pary), nakrycie głowy – czapka z daszkiem i czapka zimowa, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, spray na komary, bidon na wodę.

 

Świadczenia w cenie

Żeglowanie na jachtach Sigma 600 Club, zakwaterowanie w Klubie Mila w Zegrzynku (6 noclegów), pełne wyżywienie, opieka wykwalifikowanej kadry, realizacja programu, ubezpieczenie NNW uczestnika w wysokości 10 000 zł.

Kadra

Akademia Kusznierewicza to ludzie z pasją, współpracujący z nami od lat – wysokiej klasy specjaliści, instruktorzy, sternicy, trenerzy, wychowawcy, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą, predyspozycje pedagogiczne, a przede wszystkim radość dzielenia się wiedzą i umiejętnościami.

Przykładowy plan dnia

8:00 Gimnastyka poranna
8:30 Śniadanie
10:00 Zajęcia programowe
13:30 Obiad
14:00 Przerwa poobiednia
15:00 Zajęcia programowe
19:00 Kolacja
20:00 Zajęcia wieczorne
22:00 Odprawa z kierownikiem obozu i podsumowanie dnia
23:00 Cisza nocna

Własny

Przyjazd pierwszego dnia od godz. 14:00 do 15:00, wyjazd ostatniego dnia  do godz. 11:00.

Wyżywienie

 • Istnieje możliwość zamówienia diety wegetariańskiej bez dodatkowych opłat. Prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby w momencie dokonywania rezerwacji.

AkadeStaż

Dołącz do ekipy Akademii Kusznierewicza! Po zakończonym szkoleniu Akademii Kadry zapraszamy Cię
w kolejnym sezonie na AkadeStaż – nieodpłatny obóz na którym podejmiesz praktykę jako instruktor/sternik z dziećmi i młodzieżą. Udział w AkadeStażu jest możliwy po uzyskaniu pozytywnej opinii weryfikacyjnej kierownika programu.

Sigma 600 Club

Nowoczesny i specjalnie zmodyfikowany dla Akademii Kusznierewicza jacht Sigma 600 Club. Jest to jednostka otwartopokładowa nowej generacji – stabilna, bezpieczna, estetyczna i nowoczesna, wyposażona w osprzęt renomowanych producentów. Długość: 6 m, szer. 2,42 m, pow. ożaglowania 16,5 m2.

W ocenie naszych ekspertów, w tym Mateusza Kusznierewicza, jest to obecnie jeden z najlepszych na świecie jachtów uniwersalnych: do szkolenia, dla bezpiecznej zabawy dla dzieci i początkujących, a jednocześnie satysfakcjonujący nautycznie w pływaniu regatowym.

Na jachcie pływa do 5 osób plus instruktor.

DSC_5012 DSC_4961

Ta strona używa plików Cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej »

ok
Czartery Mazury