fbpx

Młody Sternik – szkoleniowy

2 899 zł

Zarezerwuj

Dla kogo

Dzieci i młodzież w wieku 11 - 14 lat

Czas trwania

14 dni

Lokalizacja

Jezioro Zegrzyńskie, Klub Mila Zegrzynek

„Wiecie  co tam jest? Deszcz i wiatr,..,i duże fale. Rafy i kamienie. …Mielizny i nocna mgła, która to wszystko ukrywa

-Więc po co?

-Bo to buduje charakter                                                                                                                                      ”—- „Biały szkwał”

 

Obóz „Młody Sternik” to propozycja dla dzieci, które chcą w sobie rozwinąć umiejętność stawiania i realizowania celów oraz budować determinację i samodyscyplinę. To propozycja dla tych, którzy gotowi są na przyjęcie odpowiedzialności  za własny rozwój lub chcą się tego nauczyć. Szkolimy w myśl zasady, że „trenować należy człowieka a nie tylko organizm” dlatego jedną w ważnych gwiazdek zdobywanych w cyklu szkolenia jest „ja dobry kapitan”. Naszą pasją jest żeglarstwo. Potrafimy pokazać dlaczego!

 

Udział w obozie „Młody Sternik” to doskonała szansa na opanowanie wiedzy żeglarskiej dostosowanej do wieku 10 – 14 lat.  Dedykowany dla dzieci które już żeglują. Będziecie się uczyć bezpiecznego manewrowania jednostkami otwarto pokładowymi, robienia zwrotów, wybierania i luzowania żagli, cumowania do nabrzeża. Poznacie zasady bezpieczeństwa, dowiecie się kogo i jak prosić o pomoc nad wodą oraz jak rozpoznać niekorzystne warunki meteorologiczne. Opanujecie  zasady etykiety żeglarskiej. Ile się nauczycie- to już zależy od każdego z Was.

„Młody Sternik” jest autorskim programem Akademii Kusznierewicza, przygotowanym przez naszych instruktorów i dydaktyków specjalizujących się w szkoleniu dzieci i młodzieży. Zakres szkolenia jest profesjonalnie przygotowany dla osób w przedziale wiekowym 10 – 14 lat. Nauka odbywa się zgodnie z zasadami pedagogiki przygody. Zapewnia niezbędną wiedzę do bezpiecznego prowadzenia jachtów otwarto pokładowych  oraz przygotowuje do zdobywania państwowych uprawnień żeglarskich.

 

Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych instruktorów i wychowawców w przyjaznej atmosferze co nie zmienia faktu, że poziom szkolenia i wymagań na poszczególne gwiazdki ustawiony jest na wysokim szczeblu. Przez lata wychowaliśmy  już całą „Żeglarską Rodzinę” Młodych Sterników, a całkiem spora część uczestników programu uzyskała wymarzone certyfikaty, patenty żeglarskie a nawet pracuje dziś na naszych obozach jako kadra!

Umiejętność żeglowania zbudowana jest ze składowych wymienionych poniżej:

 • wyjście z portu na pagajach
 • stawianie żagli
 • praca żaglami
 • zwrot przez sztag
 • zwrot przez rufę
 • zrzucanie żagli
 • cumowanie (podejście na pagajach)
 • klar do wyjścia
 • dowodzenie załogą
 • praca w charakterze członka załogi
 • umiejętność wiązania węzłów (płaski, ósemka, knagowy, ratowniczy na sobie i w ręku, wyblinka, cumowniczy żeglarski, szotowy, buchta)

Każdej z nich przydane są 3 stopnie wtajemniczenia czyli biegłości w danym zakresie. Jeśli dziecko pokaże, że potrafi- zdobywa gwiazdkę, która jest mu wstemplowywana do książeczki. W każdym z okienek książeczki mogą pojawić się 3 gwiazdki , które różnią się poziomem zaawansowania. Zdobycie kompletu gwiazdek skutkuje wydaniem Certyfikatu.

a

vv

Co daje posiadanie Certyfikatu?

  • Potwierdza wiedzę i nabycie zaawansowanych umiejętności. Certyfikat zaświadcza, że jego posiadacz potrafi prowadzić otwarto pokładowe jachty żaglowe o długości kadłuba do 7,5 m po wodach śródlądowych w porze dziennej przy sile wiatru do 4B.
  • Jest znakomitym wstępem do profesjonalnego szkolenia na patent żeglarza jachtowego – posiadacze naszych Certyfikatów dużo łatwiej i szybciej przyswajają sobie wymaganą wiedzę
  • Adepci naszych kursów na Certyfikat „Młody Sternik” otrzymują zniżkę na czarter jachtów typu Sigma 600 Club należących do floty Akademii Kusznierewicza w Klubie Mila Zegrzynek i Kamień w wysokości 15%!

   

  Uwaga! To jest obóz szkoleniowy. Uzyskanie certyfikatu zależy od zaangażowania uczestnika i przyswajania wiedzy żeglarskiej. Uczestnik obozu otrzymuje indeks sprawności w którym odnotowywane są kolejne zaliczone zadania. Certyfikat wydawany jest uczestnikom, którzy uzyskają wszystkie poświadczenia od instruktorów i kierownika programu. Niezrealizowane sprawności mogą być opanowane i odnotowane podczas uczestnictwa w kolejnym obozie Młody Sternik w następnym sezonie.

Kod imprezy Termin Cena
ZMS1 28.06 – 11.07 2 899 zł
ZMS2 12.07 – 25.07 2 899 zł
ZMS3 26.07 – 08.08 2 899 zł
ZMS4 09.08 – 22.08 2 899 zł

Co daje posiadanie Certyfikatu?

 • Potwierdza wiedzę i nabycie zaawansowanych umiejętności. Certyfikat zaświadcza, że jego posiadacz potrafi prowadzić otwarto pokładowe jachty żaglowe o długości kadłuba do 7,5 m po wodach śródlądowych w porze dziennej przy sile wiatru do 4B.
 • Jest znakomitym wstępem do profesjonalnego szkolenia na patent żeglarza jachtowego – posiadacze naszych Certyfikatów dużo łatwiej i szybciej przyswajają sobie wymaganą wiedzę
 • Adepci naszych kursów na Certyfikat „Młody Sternik” otrzymują zniżkę na czarter jachtów typu Sigma 600 Club należących do floty Akademii Kusznierewicza w Klubie Mila Zegrzynek i Kamień w wysokości 15%!

Uwaga!

 • To jest obóz szkoleniowy. Uzyskanie certyfikatu zależy od zaangażowania uczestnika i przyswajania wiedzy żeglarskiej. Uczestnik obozu otrzymuje indeks sprawności w którym odnotowywane są kolejne zaliczone zadania. Certyfikat wydawany jest uczestnikom, którzy uzyskają wszystkie poświadczenia od instruktorów i kierownika programu. Niezrealizowane sprawności mogą być opanowane i odnotowane podczas uczestnictwa w kolejnym obozie Młody Sternik w następnym sezonie.

Program obozu i uzyskanie Certyfikatu

 • Szkolenie prowadzone jest w przyjaznej atmosferze, ale wymaga pełnego zaangażowania  uczestnika.
  Nie każdemu udaje się uzyskać certyfikat za pierwszym razem, choć jest to możliwe!

  Gwiazdki zdobyte zachowują ważność.  Jeśli przyjedziesz kolejny raz i przywieziesz swoją książeczkę – będziemy dalej ją wypełniać.

W zakres teorii wchodzą podstawy:

 • budowy jachtów
 • przepisów
 • teorii żeglowania
 • locji
 • meteorologii (prognozy pogody, przewidywanie zmiany warunków na niekorzystne)
 • ratownictwa (w tym umiejętność wzywania pomocy)
 • etykieta żeglarska (zachowanie na jachcie)

a poza szkoleniem:

 • gry zespołowe
 • aquapark (Warszawianka w Jachrance lub Aquapark Fala w Stanisławowie Pierwszym)
 • park linowy
 • ogniska i animacje

ZAKWATEROWANIE

Klub Mila Zegrzynek w Jadwisinie k/Serocka nad Jeziorem Zegrzyńskim, położony 30 km od Centrum Warszawy. To bezpieczne, kameralne, pełne uroku, posiadające znakomity mikroklimat, a jednocześnie tętniące życiem miejsce. Cisza, las, jezioro, z dala od codziennego zgiełku, zapewnia zaskakujący spokój, jak na tak niewielką odległość od miasta. Pokoje 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami urządzone są w stylu kajut na klasycznym żaglowcu. Nowoczesne i funkcjonalne. Mieszkając w nich, uczestnicy naszych obozów mają szansę poczuć atmosferę prawdziwego rejsu – zasypiają i budzą się na statku.

mila__4933 MBI_4922

WYŻYWIENIE

Trzy posiłki dziennie, serwowane w restauracji Klubu Mila – obiad w formie bufetu. Woda pitna – nieograniczona ilość, dostępna dla uczestników obozu przez cały dzień.

Co ze sobą zabrać?

Latarka (najlepiej czołowa), strój kąpielowy, strój sportowy, strój do zajęć w terenie (dresy, bluzy), przybory do mycia, 2 ręczniki (w tym jeden plażowy) kurtka przeciwdeszczowa (najlepiej sztormiak), pełne obuwie z miękką podeszwą (2 pary, w tym buty sportowe typu trampki/tenisówki na jacht), nakrycie głowy – czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, krem wysokim z filtrem, spray na komary, butelka lub bidon na wodę, pomadka do ust lub wazelina kosmetyczna (ważne!), zdjęcie do Certyfikatu o wymiarach 3,5 x 4,5 cm.

Świadczenia w cenie

Żeglowanie na jachtach Sigma 600 Club, zakwaterowanie w Klubie Mila w Zegrzynku (13 noclegów), pełne wyżywienie, opieka wykwalifikowanej kadry, realizacja programu, ubezpieczenie NNW uczestnika w wysokości 10 000 zł.

Kadra

Akademia Kusznierewicza to ludzie z pasją, współpracujący z nami od lat – wysokiej klasy specjaliści, instruktorzy, sternicy, trenerzy, wychowawcy, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą, predyspozycje pedagogiczne, a przede wszystkim radość dzielenia się wiedzą i umiejętnościami.

Przykładowy plan dnia

8:00 Gimnastyka poranna
8:30 Śniadanie
9:15 Apel organizacyjny
10:00 Zajęcia programowe
13:30 Obiad
14:00 Przerwa poobiednia
15:00 Zajęcia programowe
19:00 Kolacja
20:00 Zajęcia wieczorne
22:00 Cisza nocna

Własny

Przyjazd pierwszego dnia od godz. 16:00 do 18:00, wyjazd ostatniego dnia od 10:00 do 11:00.

Jak dojechać?

Jadąc od Warszawy w stronę Serocka, na wysokości Borowej Góry należy skręcić z obwodnicy w prawo (drogowskaz Jadwisin), następnie w lewo zgodnie z tablicą informacyjną Klubu Mila. Tuż za wsią zjeżdża się szutrową drogą w dół do Wąwozu Szaniawskiego. Mapa dojazdu i ośrodka dostępna jest pod linkiem: http://www.klubmila.pl/kontakt.html

Wyżywienie

W przypadku dzieci wymagających specjalnej diety, istnieje możliwość dostosowania posiłków do potrzeb uczestnika (np. dieta wegetariańska) bez dodatkowych opłat, pod warunkiem zaznaczenia w karcie. Każdorazowa zmiana diety w trakcie trwania obozu to koszt 100 zł.

Odwiedziny rodziców

Obóz oferuje rozwiązanie specjalnie dla rodziców, którzy chcą odwiedzić swoją pociechę a przy okazji odpocząć od miejskiego zgiełku. W tym wypadku regulamin obozu obowiązuje również rodziców. Odwiedziny odbywają się w niedzielę od śniadania do kolacji. W tym czasie rodzice mogą zabrać uczestnika poza teren obozu po wcześniejszym podpisaniu dokumentu poświadczającego odbiór.

Zapraszamy na brunch do chaty grillowej lub restauracji Klubu Mila w Zegrzynku.

Sigma 600 Club

Nowoczesny i specjalnie zmodyfikowany dla Akademii Kusznierewicza jacht Sigma 600 Club. Jest to jednostka otwartopokładowa nowej generacji – stabilna, bezpieczna, estetyczna i nowoczesna, wyposażona w osprzęt renomowanych producentów. Długość: 6 m, szer. 2,42 m, pow. ożaglowania 16,5 m2.

W ocenie naszych ekspertów, w tym Mateusza Kusznierewicza, jest to obecnie jeden z najlepszych na świecie jachtów uniwersalnych: do szkolenia, dla bezpiecznej zabawy dla dzieci i początkujących, a jednocześnie satysfakcjonujący nautycznie w pływaniu regatowym.

Na jachcie pływa do 5 osób plus instruktor.

DSC_5012 DSC_4961

Ta strona używa plików Cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej »

ok
Czartery Mazury