fbpx

Rejs Poznajemy Mazury Dwutygodniowy obóz wędrowny z zakwaterowaniem na jachtach  MAZURSKIM SZLAKIEM PRZYGODY

2 499 zł

 

Zarezerwuj

Dla kogo

Młodzież w wieku 15 – 19 lat

Czas trwania

14 dni (13 noclegów)

Lokalizacja

Klub Mila Kamień k/Rucianego-Nidy – Wielkie Jeziora Mazurskie – Klub Mila

Dwutygodniowy rejs dla uczestników, którzy poszukują nowych wyzwań i pragną sprawdzić się w prawdziwych, żeglarskich warunkach w sercu Mazur. Obóz przeznaczony zarówno dla posiadaczy patentu żeglarskiego jak i osób, które z żeglarstwem do tej pory nie miały wiele wspólnego. Tylko żegluga po krainie Wielkich Jezior Mazurskich pozwoli poznać prawdziwie żeglarskie warunki w pełnym tego słowa znaczeniu! Wykwalifikowani sternicy-instruktorzy będą czuwać nad Waszym bezpieczeństwem oraz sprawią, że żadne warunki pogodowe nie będą Wam straszne. Każdy będzie mógł poprowadzić duży, kabinowy jacht jak i pracować w załodze. Jak to bywa na prawdziwym rejsie, posiłki przygotujecie pod nadzorem instruktorów. Nauczycie się praktyki żeglarstwa, dowiecie jak planować podróż aby dotrzeć do celu przed zmrokiem, zacumujecie „na dziko” i spędzicie miły czas przy wspólnej, ogniskowej kolacji. Obóz rozpoczyna się i kończy w Klubie Mila w Kamieniu nad jeziorem Bełdany. Trasa wędrówki będzie zależna od Was i zastanej na miejscu pogody.

Rejs realizowany jest na komfortowych jachtach Antila 27 – max. po 7 osób w załodze + instruktor

Gwarantujemy przeżycie wielkiej żeglarskiej przygody!

Obóz rozpoczyna się i kończy w ośrodku  Klub Mila Kamień k/Rucianego-Nidy, nad Jez. Bełdany.

Po drodze odwiedzimy np.: Mikołajki, Giżycko, Ryn, Sztynort i Ruciane-Nida. Pożeglujemy po największym polskim jeziorze – Śniardwy, popłyniemy kanałami mazurskimi, prześluzujemy przez śluzę Guzianka lub Karwik. Na noclegi zatrzymamy się w portach, ale będziemy też cumować przy dzikim brzegu. Trasa rejsu jest codziennie planowana w zależności od programu oraz warunków atmosferycznych.

kod imprezy termin cena
MRT1 28.06 – 11.07 2 499 zł
MRT2 12.07 – 25.07 2 499 zł
MRT3 26.07 – 08.08 2 499 zł
MRT4 09.08 – 22.08 2 499 zł

Jachty na jakich pływamy

Antila 27 – jacht klasy premium, nowoczesny, podążający za światowymi trendami. Atrakcyjna, dynamiczna sylwetka połączona z ergonomicznym ukształtowaniem pokładu oraz dopracowanymi detalami jest odzwierciedleniem dyskretnej elegancji. Znakomicie sprawdza się w rejsach, z małymi i dużymi załogami, a także podczas wycieczek. Posiada aż 3 zamykane kabiny dwuosobowe oraz 2 rozkładane koje w mesie. Podwyższona stateczność poprzeczna pozwala na zwiększenie powierzchni ożaglowania i prędkości przy słabszych wiatrach dając również poczucie komfortu i bezpieczeństwa w trudniejszych warunkach. Kształt kadłuba został zaprojektowany w sposób  umożliwiający osiągnięcie wysokich prędkości oraz manewrowości i lekkości prowadzenia dające prawdziwą radość z żeglugi. Idealny jacht do żeglugi turystycznej – wygodny kokpit, do którego sprowadzone są wszystkie fały, obszerna kabina, bogate wyposażenie, jakość wykonania i bezpieczeństwo. To cechy, które powodują, że jacht znakomicie sprawdzi się w wielodniowych wyprawach żeglarskich.
DSC_1994 DSC_1900 DSC_2032

Wyżywienie

Trzy posiłki dziennie przygotowywane na jachcie przez uczestników w kuchenkach pokładowych pod nadzorem sternika.  Istnieje możliwość dostosowania diety specjalnej.

Co ze sobą zabrać?

Sztormiak dwuczęściowy (kurtka z kapturem i spodnie przeciwdeszczowe), pełne obuwie z miękką podeszwą (2 pary), kalosze, śpiwór, przybory do mycia, 2 ręczniki, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, pomadka ochronna, krem z filtrem, spray na komary, latarka (najlepiej czołowa), strój kąpielowy (kąpielówki/kostium). Wszystko spakowane w miękką torbę lub najlepiej worek żeglarski. Ze względów praktycznych wykluczone są plecaki ze stelażem, walizki, twarde torby na kółkach itp.

 

Świadczenia w cenie

Żeglowanie i zakwaterowanie na jachtach Antila 27, pełne wyżywienie przygotowywane przez załogę z produktów dostarczonych przez organizatora wg preferencji uczestników, realizacja programu sportowego, opłaty portowe, paliwo do jachtów, opieka wykwalifikowanej kadry sterników, wychowawców i kierownika, ubezpieczenie NNW uczestnika w wysokości 10 000 zł.

Cena nie obejmuje

Opłat za WC (ok. 2zł), umywalki (ok. 2zł), prysznice (10 zł). Łączny szacowany koszt wynosi ok. 150 zł.

Kadra

Akademia Kusznierewicza to ludzie z pasją, współpracujący z nami od lat – wysokiej klasy specjaliści, instruktorzy, sternicy, trenerzy, wychowawcy, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą, predyspozycje pedagogiczne, a przede wszystkim radość dzielenia się wiedzą i umiejętnościami.

Własny

Przyjazd pierwszego dnia godz. 16:00, wyjazd ostatniego dnia do godz. 10:00.

Autokar – dodatkowo płatny, wymagana wcześniejsza rezerwacja

wyjazd z Warszawa
cena 150 zł

 

Cena obejmuje dojazd w obydwie strony.

Szczegółowe informacje dotyczące przejazdu podane są w dokumencie: Regulamin dojazdu Akademii Kusznierewicza.

 

 

 

 

Ceny za przejazd autokarem w jedną stronę:

wyjazd z Warszawa
cena 90 zł

 

Transport autokarowy zostanie uruchomiony w przypadku zebrania grupy minimum 10 osób.
W przypadku rezygnacji z miejsca w autokarze klientowi nie przysługuje zwrot kosztów transportu.

Ta strona używa plików Cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej »

ok
Czartery Mazury