fbpx

Znaczy Kapitan – doskonalący dla żeglarzy

2899 zł

Zarezerwuj

Dla kogo

Żeglarze jachtowi w wieku 14 - 19 lat

Czas trwania

14 dni

Lokalizacja

Mazury, Klub Mila Kamień – nasza nowa baza!

Zapraszamy żeglarzy jachtowych, którzy chcą nabyć doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu jachtów. Macie patent, ale nie mieliście okazji zbyt często żeglować? A może chcecie spróbować swoich sił w regatach?
Na tym obozie nauczycie nowych technik z zakresu tej wiedzy tajemnej, dostępnych jedynie instruktorom i najbardziej doświadczonym wilkom śródlądowym, przypomnicie sobie najważniejsze manewry, ale również przećwiczycie regatowe zwroty na jachcie otwartopokładowym. Dowiecie się, jak przygotować jacht kabinowy i załogę do wakacyjnego rejsu, a następnie swoją wiedzę sprawdzicie w praktyce podczas trzydniowego rejsu po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Wszelkie manewry będzie obserwował doświadczony instruktor, dzięki czemu jeszcze pewniej poczujecie się za sterem – odpowiedzialni za swoją załogę i jacht.

Po tym obozie będziecie mogli bez obawy wypożyczyć i dowodzić niemal każdym jachtem żaglowym!

 

Obóz przewidziany jest dla żeglarzy posiadających patent. Grupa obozu – 15. uczestników.

Program

Obóz podzielony jest na 2 etapy – pierwszy tydzień to pływanie na jachcie otwartopokładowym Sigma 600 Club, drugi – żegluga na jachcie kabinowym Antila 24 lub Antila 27. Wzorujemy się na brytyjskim systemie szkoleniowym, kładącym nacisk na odpowiedzialność – jachtami dowodzicie samodzielnie, a tylko czasem instruktor wsiada na jacht w celu omówienia manewrów. Swoje umiejętności będziecie mogli zaprezentować podczas trzydniowego rejsu po Wielkich Jeziorach Mazurskich. To już poważna wyprawa, do której najpierw trzeba jachty przygotować i zaprowiantować, a następnie umiejętnie pożeglować pod mostem i między wyspami. Przenocujecie na jachcie przy dzikim brzegu. Instruktor popłynie na jednym z jachtów i podczas rejsu będzie się przesiadał. Tak intensywnej nauki, jak na kursie na żeglarza jachtowego, już nie będzie. Żadnych testów i wkuwania do późna w nocy! Znajdziecie czas na zabawy, gry i ogniska.

 

I tydzień – zajęcia na Sigmie 600 Club

 • krótkie przypomnienie podstawowych manewrów i zasad bezpieczeństwa
 • planowanie optymalnej (najszybszej) trasy, zabawa w berka pod żaglami
 • podstawy regat – trymowanie żagli, zabawa balastem (gdzie ten kąt graniczny?), praca żaglami i sterem, ćwiczenie szybkich zwrotów, wyścigi na czas
 • regaty – każdy będzie kapitanem i załogantem

II tydzień – zajęcia na Antili 24 lub Antili 27 + 3 dni rejsu

 • przygotowanie do samodzielnego czarteru – jakie dokumenty są potrzebne, co zabrać w rejs, jak zasztauować wszystko na jachcie, jak planować zaprowiantowanie i posiłki, jak zaplanować trasę
 • praktyka prowadzenia jachtu, opowieści wypraw morskich i śródlądowych, analiza przypadków trudnych i beznadziejnych, a także zupełnie błahych i przyjemnych przygód żeglarskich
 • różne techniki cumowania w portach i do lądu – ćwiczenia praktyczne
 • rejs – przygotowanie jachtu do rejsu, zaprowiantowanie (prowiant przygotowany przez organizatora), nocleg na dziko, samodzielne przygotowywanie posiłków

 

a ponadto...

 

 

 

 • zabawy z linami
 • gry zespołowe
 • wyprawy rowerowe
 • ogniska i animacje
Kod imprezy Termin Cena
OZKK5 18.08-31.08 2 899 zł

 

Zakwaterowanie

Klub Mila Kamień k/Rucianego-Nidy nad Jeziorem Bełdany. To nowy ośrodek sportowo-rekreacyjny stanowiący drugą bazę Akademii Kusznierewicza. Dysponujemy 15 nowymi domkami, z których każdy składa się z dwóch niezależnych pokoi 4-osobowych z łazienką i tarasem. Nasza nowa baza zlokalizowana jest w cichym, ustronnym i bezpiecznym miejscu na terenie dawnego ośrodka turystyki wodnej PTTK.

Mila_Kamien_0130

W czasie rejsu: zakwaterowanie na komfortowych jachtach Antila 24 lub Antila 26

Wyżywienie

Trzy posiłki dziennie, serwowane w restauracji Klubu Mila – obiad w formie bufetu. Woda pitna – nieograniczona ilość, dostępna dla uczestników obozu przez cały dzień. W trakcie rejsu uczestnicy przygotowują posiłki samodzielnie na jachcie pod nadzorem instruktora.

Co ze sobą zabrać?

Latarka (najlepiej czołowa), strój sportowy, strój do zajęć w terenie (dresy, bluzy), przybory do mycia, 2 ręczniki (w tym jeden plażowy) kurtka przeciwdeszczowa (najlepiej sztormiak), pomadka ochronna, pełne obuwie
z miękką podeszwą (2 pary), nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, spray na komary, bidon na wodę, strój kąpielowy (kąpielówki/kostium), czapka zimowa, kalosze.

Świadczenia w cenie

Żeglowanie na jachtach Sigma 600 Club, Antila 24 lub Antila 27 zakwaterowanie w Klubie Mila w Kamieniu (13 noclegów), pełne wyżywienie, opieka wykwalifikowanej kadry, realizacja programu, ubezpieczenie NNW uczestnika w wysokości 10 000 zł.

Kadra

Akademia Kusznierewicza to ludzie z pasją, współpracujący z nami od lat – wysokiej klasy specjaliści, instruktorzy, sternicy, trenerzy, wychowawcy, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą, predyspozycje pedagogiczne, a przede wszystkim radość dzielenia się wiedzą i umiejętnościami.

Przykładowy plan dnia

8:00 Gimnastyka poranna
8:30 Śniadanie
9:15 Apel organizacyjny
10:00 Zajęcia programowe
13:30 Obiad
14:00 Przerwa poobiednia
15:00 Zajęcia programowe
19:00 Kolacja
20:00 Zajęcia wieczorne
23:00 Cisza nocna

Własny

Przyjazd pierwszego dnia od godz. 16:00 do 18:00, wyjazd ostatniego dnia do godz. 10:00

Autokar – dodatkowo płatny, wymagana wcześniejsza rezerwacja

Wyjazd z

Katowice, Częstochowa, Łódź Gdańsk, Ostróda Warszawa
Cena 200 zł 200 zł

120 zł

Cena za transport w obydwie strony.
Szczegółowe informacje dotyczące przejazdu podane są w Regulaminie dojazdu Akademii Kusznierewicza.

Wyżywienie

W przypadku młodzieży wymagającej specjalnej diety, istnieje możliwość dostosowania posiłków do potrzeb uczestnika (np. dieta wegetariańska) bez dodatkowych opłat. Prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby w momencie dokonywania rezerwacji.

Sigma 600 Club

Nowoczesny i specjalnie zmodyfikowany dla Akademii Kusznierewicza jacht Sigma 600 Club. Jest to jednostka otwartopokładowa nowej generacji – stabilna, bezpieczna, estetyczna i nowoczesna, wyposażona w osprzęt renomowanych producentów. Długość: 6 m, szer. 2,42 m, pow. ożaglowania 16,5 m2.

W ocenie naszych ekspertów, w tym Mateusza Kusznierewicza, jest to obecnie jeden z najlepszych na świecie jachtów uniwersalnych: do szkolenia, dla bezpiecznej zabawy dla dzieci i początkujących, a jednocześnie satysfakcjonujący nautycznie w pływaniu regatowym. Na jachcie pływa do 6 uczestników.

Antila 24

Antila 24 – są to nowoczesne jachty kabinowe znakomite zarówno do szkolenia, jak i wielodniowych rejsów. Świetne właściwości nautyczne, nowoczesny design, jakość wykończenia, przestronne wnętrze, a przede wszystkim wygodny, obszerny kokpit, do którego sprowadzono wszystkie liny i regulacje – wszystko to powoduje, że zarówno Antila 24 oraz Antila 27 przypadnie do gustu początkującym jak i zaawansowanym żeglarzom. Na jachcie pływa do 5-6 uczestników

Antila 27

Antila 27 – NOWOŚĆ z 2017 r.! – jacht nowoczesny, podążający za światowymi trendami. Atrakcyjna, dynamiczna sylwetka połączona z ergonomicznym ukształtowaniem pokładu oraz dopracowanymi detalami jest odzwierciedleniem dyskretnej elegancji. Znakomicie sprawdza się w rejsach, z małymi i dużymi załogami, a także podczas wycieczek. Posiada aż 3 zamykane kabiny dwuosobowe oraz 2 rozkładane koje w mesie. Podwyższona stateczność poprzeczna pozwala na zwiększenie powierzchni ożaglowania i prędkości przy słabszych wiatrach dając również poczucie komfortu i bezpieczeństwa w trudniejszych warunkach. Kształt kadłuba został zaprojektowany w sposób umożliwiający osiągnięcie wysokich prędkości oraz manewrowości i lekkości prowadzenia dające prawdziwą radość z żeglugi. Idealny jacht do żeglugi turystycznej – wygodny kokpit, do którego sprowadzone wszystkie fały, obszerna kabina, bogate wyposażenie, jakość wykonania i bezpieczeństwo. To cechy, które powodują, że jacht znakomicie sprawdzi się w wielodniowych wyprawach żeglarskich

Ta strona używa plików Cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej »

ok
Czartery Mazury